Заступник міністра соціальної політики Олег Коваль заявив, що в міністерстві оголосили війну псевдогуманітарці. Йдеться про одяг, який тонами завозиться в Україну під виглядом міжнародної допомоги, а потім продається в магазинах країни. Про це він написав на своїй сторінці в фейсбук.

Боротися з секонд-хендами буде Мінсоцполітики, так як саме це відомство і має нести відповідальність за те, який вантаж може мати статус “гуманітарки” і які саме товари можуть бути звільнені від податків і інших митних платежів.

На Сумщині шахрай оформив кредити, використовуючи телефон знайомого [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/region/na-sumshhini-shahraj-oformiv-krediti-vikoristovujuchi-telefon-znajomogo/” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]

Унаслідок подібних схем, бюджет України не доотримує величезні суми, а несумлінніі Імпортери заробляють величезну купу грошей. У зв’язку з цим в Мінсоцполітики вирішили ретельніше перевіряти заявки про надання статусу гумпдопомоги і оголосити справжню війну контрабанді.

«18 листопада я очолив робочу групу з питань гуманітарної допомоги, яка працює при Мінсоцполітики.

Саме наше Міністерство відповідає за те, щоб надати тому чи іншому вантажу, який заходить до нас з-за кордону, статус “гуманітарної допомоги”. Цей статус дозволяє звільняти “гуманітарні товари” від сплати податків та митних платежів. А це – величезна “ніша” для нечесних ділків ухилитися від сплати податків: новий товар ввозиться під виглядом “гуманітарки”, продається потім на ринках та навіть у модних бутіках – а державний бюджет недоотримує купу грошей.

В ситуації потрібно розбиратися. Наприклад 19 листопада на засіданні Робочої групи, розглядались 133 звернення щодо визнання вантажів гуманітарною допомогою. Поки що лише 28 із них ми визнали «гуманітаркою». Щодо інших ми направили запити у відповідні органи та очікуємо на результат. В основному «підтвердження» очікують вантажі з одягом та взуттям.

Щоб ви розуміли масштаби потенційної афери, наведу ряд статистичних даних:

З січня по жовтень в Україну надійшло 20,1 тис. тонн гуманітарної допомоги. Вона була оформлена на 427 благодійних фонди та організації від 39 країн-донорів.

Із ввезених товарів 55% складає одяг та взуття – 11 тис. тонн.

Якщо припустити, що середня вага “одиниці одягу або взуття” складає 1 кг (що зазвичай забагато, оскільки дитячі речі зазвичай важать 0,3 кг, а чоловічі чоботи, приміром – 1,2 кг) то за 10 місяців в Україну було ввезено 11 млн одиниць одягу!

Чи чули ви про “безпрецедентну благодійну роздачу гуманітарки” в нашій країні за останні 10 місяців? А мали б! Тому що мова іде про 11 млн курток, штанів чи футболок!

Суто гіпотетично продовжимо розрахунки: якщо порахувати вартість цього одягу навіть за найнижчими цінами (приміром, 1 одиниця одягу – всього 200 грн), то виходить 2,2 млрд грн!!! Якби розмитнювати цей одяг за правилами “не гуманітарки”, – це майже пів мільярда грн. тільки податку на додану вартість в Державний бюджет!!!

Де ж цей одяг та взуття? В нас виникають серйозні сумніви щодо заяв “благодійних організацій”, які говорять, що завозять речі в нашу країну і все роздають людям.

Відповідь на це запитання сподіваємося дізнатися вже досить скоро.

До речі, щоб навести лад у системі гуманітарної допомоги ми розробили та відправили на погодження із органами влади Постанову КМУ про “Деякі питання організації ведення Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги”. – написав заступник міністра соцполітики.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2867359433298089&set=a.534342606599795&type=3&theater

 

dengi

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *