Міністерство культури та інформаційної політики України оголошує перелік проектів з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини, у тому числі замках, інших фортифікаційних, оборонних, палацово-паркових комплексах, сформований з урахуванням рейтингу, що взяли участь у відборі в рамках проекту «Велика Реставрація» у межах президентської програми «Велике будівництво».
«Велика Реставрація» виходить на новий етап. Це вагомий крок до порятунку і збереження нашої спадщини. Адже вона невід’ємна частина нашої ідентичності, історії та нас самих. Тому «Велика реставрація» наочний приклад розуміння ваги культури і поступової зміни усвідомлення та ставлення до культури на рівні держави.
Обрані об’єкти – лише початок, адже із запуском процесу реставрації – його вже не спинити, що доводить досвід європейських країн», – прокоментував Олександр ТКАЧЕНКО, Міністр культури та інформаційної політики України.
Відбір проектів був проведений експертною групою (радою) шляхом оцінювання кожного з них та подальшого формування рейтингу проектів. Об’єкти обрані по всій території України.
Читати також: «Велике будівництво»: в Сумському районі з’явився сучасний стадіон для майбутніх чемпіонів
Нагадаємо, що у першому відборі взяли участь 211 проектів. Частина з них не була розглянута, оскільки останні є об’єктами комунальної форми власності, що суперечить Порядку відбору проектів, які будуть реалізовані в рамках програми «Велике будівництво», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року, №1214.
До програми допущено 109 проектів. Їх перелік сформований з урахуванням рейтингу та із зазначенням набраних балів, а також середньою оцінкою проекту (першими у переліку зазначені проекти, які набрали найбільшу суму балів). У перелік потрапили такі пам’ятки з Сумщини:
«Будинок Глухівського учительського інституту» по вул. Києво-Московській,24 – 51,80 балів, 75 місце у рейтингу;
«Глухівська чоловіча гімназія» по вул. Києво-Московській, 24 – 51,40 балів, 77 місце у рейтингу;
«Будинок П. Лютого» по вул. Києво-Московській, 34 – 48,83 балів, 88 місце у рейтингу;
пам’ятки архітектури «Дворянське зібрання» по вул. Терещенків, 42 – 48,33 балів, 90 місце у рейтингу;
«Банк Терещенка» по вул. Шевченка, 10 – 47,83 балів, 93 місце у рейтингу;
«Пансіон Глухівської чоловічої гімназії» по вул. Києво-Московській, 24 – 40,20 балів, 101 місце у рейтингу;
«Будинок повітового земства» по вул. Києво-Московській, 51 – 40,20 балів, 102 місце у рейтингу.
Наказ Міністерства культури та інформаційної політики України із затвердженим переліком об’єктів зі списку, які відповідно до рекомендації експертної групи (ради) будуть першочергово реалізовані в рамках проекту «Велика Реставрація», найближчим часом буде опубліковано на офіційному веб-сайті МКІП.
Чому садиби Харитоненко немає у рейтингу
Причина точно не у формі власності, адже садиба нині на балансі Міністерства освіти і науки України.
Читати також: У Сумах чоловік жорсткого побив АТОвця та зняв на відео свою «перемогу» (18+)
Директор УКБ Сумської облдержадміністрації Сергій Зінченко пообіцяв наступного тижня розповісти про те, чому Садиба Харитоненка не потрапила до переліку об’єктів “Великої реставрації”. Яку роль у цьому відіграли обласні департамент архітектури та департамент культури, Суспільне намагається з’ясувати.
Так само наші кореспонденти з’ясовують повний перелік об’єктів, які подавались від Сумщини на затвердження міністерства.
З усім переліком об’єктів можна ознайомитись на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.
Джерело МКП, Суспільне Суми
фото “Банк Терещенка” Глухів (вул. Шевченка, 10, охоронний номер 113) автор Юрій Москаленко