Детективів Національного антикорупційного бюро України зобов’язали розпочати кримінальне провадження щодо ймовірного розкрадання бюджетних коштів під час ремонтів шкіл та дитячих садочківу Сумах, до яких причетний екс-нардеп Олег Медуниця. Відповідне рішення 15 листопада ухвалив Вищий антикорупційний суд України за скаргою сумського правозахисника Олександра Соколова.

Як відомо, ще у серпні цього року Олександр Соколов виявив документи, що можуть свідчити про махінації з бюджетними грошима, участь у корупційних «схемах», отримання неправомірної вигоди з боку народного депутата двох попередніх скликань Медуниці.

на фото Олександр Соколов

Оскільки, всупереч закону, тривалий час НАБУ не вносило дану справу до Єдиного реєстру досудових розслідувань (фактично, блокуючи розслідування) команда Олександра Соколова долучила до процесу Вищий антикорупційний суд України.

«Вищий антикорупційний суд повністю погодився з нашими аргументами і зараз ми вже маємо оприлюднену ухвалу щодо «справи Медуниці», – розповів Олександр Соколов. – Наша скарга повністю задоволена, а уповноважених осіб НАБУ суд зобов’язав внести відомості про кримінальне правопорушення за нашою заявою до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Це означає, що покладено початок офіційному слідству по тих епізодах, на мою думку, цинічного і ганебного розкрадання бюджету, де фігурує великий «патріот» Медуниця».

Зокрема, в оприлюднений днями ухвалі Вищий антикорупційний суд зазначив:

«… Протягом 2014-2019Медуниця О.В., будучи народним депутатом України та членом Комітету з питань бюджету неодноразово ініціював виділення субвенцій з Державного бюджету України на користь місцевого бюджету м. Суми для проведення ремонту освітніх комунальних закладів м. Суми. У 2018 році загальний розмір таких субвенцій складає понад 49 млн. грн. Після виділення субвенцій, на переконання заявника, Медуниця О.В. та інші посадові особи привласнили бюджетні кошти в особливо великому розмірі шляхом необґрунтованого завищення вартості робіт з капітального ремонту шкіл та дитячих садочків, розташованих у м. Суми та включення недостовірних даних про обсяг та найменування цих робіт. У заяві Соколова О.О. містяться відомості про конкретні факти, які можуть свідчити про вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України».

Для прикладу, Олександр Соколов нагадав деякі оборудки, про які йде мова:

«Ми проаналізували вартість матеріалів, що використовувалися при капітальному ремонті однієї із сумських шкіл, до якого був причетний Медуниця. Ось лише деякі цифри. Беремо «Віконний блок з 5-камерного металопластикового профілю з двокамерним склопакетом з енергозбереженням», всього – 372 квадратні метри.

Ціна так би мовити «подарунка дітям від Медуниці», згідно кошторису вийшла – 2 тисячі 242 грн за квадратний метр. з ПДВ, а загальна сума коштів склала 834  тисячі 53 грн з ПДВ.

В той же час, середня ринкова ціна на такий точно товар по Сумам – від 1 187 грн за квадратний метр до 1 530 грн. Тобто сума на загальній площі складає – від 441 750 грн, до 569 160 грн з ПДВ.

Різниця або, в моєму розумінні, «відкат», становить – від 265 тисяч до майже 400 000 гривень.

А тепер давайте пригадаємо, як на подібних об’єктах, де вчаться наші діти,піарився тодішній нардеп Медуниця під час виборчих кампаній 2018-2019 років. У мене язик не повернеться називати його «патріотом» або «чесним політиком».

Коментуючи початок кримінального провадження, Олександр Соколов нагадав, як два тижні тому колишній нардеп на своїй сторінці у соцмережах заспокоював друзів, розказуючипро відсутність судових справ проти «корупціонера Медуниці».

«Як бачимо, пан Медуниця зарано почав заспокоювати своє оточення – розслідування-таки зрушило з мертвої точки, – говорить Олександр Соколов. – Наведу цікавий факт: випадково, чи ні, але прямо напередодні оприлюднення Вищим антикорупційним судом ухвали, Олег Медуниця залишив Україну і вилетів до Буенос-Айреса (Аргентина). Не маю сумніву, що на такі коштовні вояжі у цього «політика» назбиралось достатньо грошей за дві каденції народного депутата. Але, все ж, дуже хотілося б, щоб Медуниця не залишився за кордоном, а опинився в Україні, де зайняв єдине, як на мене, гідне для нього місце – на лаві підсудних».

З повним текстом судового рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/85674046