15-річна школярка Дар’я Шаман зав’язала з танцями заради боксу і стала першою з Глухова, хто здобув абсолютну перемогу на Чемпіонаті України
З самого дитинства усміхнена дівчинка з ластовинням на обличчі мріяла про серйозний спорт – бокс. Та батьки віддали Дашу займатися танцями. Але якщо чогось дуже хочеш, то воно обов’язково станеться. Так було і в Дар’ї.
– Перше знайомство з цим видом спорту відбулося, коли мені було 10 років. У якості спостерігача прийшла в боксерський клуб «Воїн» разом з татом. Мене одразу захопило те, що там побачила. Згодом на заняття до клубу віддали молодшого брата Тимофія. І я теж захотіла спробувати. Була першою дівчинкою серед хлопців-спортсменів у «Воїні». Тож з танцями зав’язала на користь боксу, – розповідає дівчина.
На сьогоднішній день 9-класниця Дар’я Шаман займається цим олімпійським видом спорту вже 5 років. Зараз дівчина виступає серед юніорів у ваговій категорії 57 кг. Від Сумської обласної федерації боксу у складі збірної бере участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях. У 2018 р. вона виконала норматив на звання кандидата в майстри спорту, а минулого року ім’я Дар’ї Шаман прозвучало на оголошенні переможців серед юніорок на Чемпіонаті України, що відбувся в Івано-Франківську. У своїй категорії дівчина стала першою серед 11 суперниць! Зараз вона – поки єдина спортсменка, вирощена місцевими тренерами у місцевому спортзалі, яка здобула абсолютну перемогу в Чемпіонаті України з боксу.
Ставте решітки: на Сумщині злочинець обчищав квартири, проникаючи через вікно [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/region/stavte-reshitki-na-sumshhini-zlochinec-obchishhav-kvartiri-pronikajuchi-cherez-vikno/” size=”4″]ЧИТАТИ [/su_button]
Дівчина розповідає, що результати самі не приходять – потрібна систематична праця. Замість того, аби валятися на дивані і дивитися серіали чи годинами залипати в телефоні, Даша п’ять днів на тиждень відвідує спортивну залу. Тренування займає від 1,5 до 2,5 годин.
Говорить, що на початку, коли майже нічого не виходило, були щире дитяче розчарування і навіть думка кинути бокс. Перетерпіла, бо в залі їй подобалось, тренери Дмитро Харитоненко та Євген Калиновський уміли зацікавити, правильні слова знаходили батьки. Зараз з Дашею не дуже хочуть стояти в парі на спарингах навіть деякі хлопці, бо удар вона тримає зовсім не по-дівчачи.
У повсякденному житті якогось жорсткого спеціального режиму не дотримується. Але перед змаганнями – здоровий сон, правильне харчування та інтенсивні тренування обов’язкові. Наприклад, за два тижні перед Чемпіонатом України дієтолог розписав її життя по годинах. Потрібно було правильно скинути один зайвий кілограм, аби мати можливість виступити у збірній області. Ставалося й таке, що за добу робила лише декілька ковтків води. Але такі умови для дівчинки були квіточками, бо мала досвід, коли доводилось скидати 6 кг. Говорить, що насправді це не так складно, як може здатися, бо коли маєш мету – ти до неї просто йдеш.
Про синці та садна говорить, що цього не боїться, бо знає, як можна уникнути: по-перше, треба вчасно реагувати та ухилятися від ударів, по-друге, якщо вже попало, то необхідно прикласти до вдареного місця щось холодне.
– Бокс формує витримку та твердість характеру, а в наш час, думаю, такі якості важливі. В усьому іншому цей вид спорту на мій стиль життя ніяк не впливає. Так само, як інші дівчата, люблю ходити на підборах, вдягати сукні, робити зачіски, – розповідає спортсменка.
Даша ще не знає, чи буде займатися цим видом спорту професійно, так далеко в майбутнє зазирнути важко, у найближчих планах – виконати норматив на звання майстра спорту. Сьогодні вона посилено готується до основного Чемпіонату України, який відбудеться 10-16 лютого. За результатами цих змагань формуватимуть збірну країни, яка поїде на Європу. Тож глухівська спортсменка ставить за мету скласти достойну конкуренцію суперницям.
До речі, тренери Дар‘ї говорять, що в боксі суперництво має свої особливості: переможені хлопці, як правило, не тримають зла на свого суперника, а от дівчата мають добру пам’ять та велику жагу обов’язково відігратися наступного разу.