Питання відсутності умов доступності для людей з інвалідністю, які пересуваються на інвалідному візку, це проблема всіх міст України і не тільки в Сумській області.
Але при цьому маленькі і великі міста на Сумщині борються за почесне звання «Європейське місто» і мери цих міст ображаються, якщо хтось ризикне сказати що це не так.
Але прапори Євросоюзу поруч з державним прапором не є магічним оберегом від проблем, які потрібно вирішувати, докладаючи щоденні зусилля з любов’ю до своєї країни, міста та повазі до громадян, які в ньому проживають.
Зрозуміло, що більшість будівель в країні побудовано давно і в них не передбачено умов для осіб з інвалідністю. У регіоні є будівлі, де розташовані органи місцевого самоврядування, а також держустанови, де є пандус, що веде до вхідних дверей, але самі двері не дозволяють проїхати візку всередину будівлі, що є порушенням закону «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та Конституції.
Сумчанин провів експеримент і додав роботи департаменту кіберполіції [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/publikacii/sumchanin-proviv-eksperiment-i-dodav-roboti-departamentu-kiberpolicii/” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]
Час від часу влада згадує про ці проблеми, обіцяє вирішити їх, навіть вносить зміни в ДБН, згідно яких в нових будівлях все повинно бути передбачено в тому числі і для осіб з інвалідністю … Власникам будинків нагадують про обов’язок прилаштувати пандус, ліфт, встановити кнопку … обіцяють штрафувати і навіть закривати тих, хто порушує права … Але на жаль, все це не більше ніж популізм, оскільки все залишається тільки на словах. Та й згадують про це лише напередодні свят або перед виборами.
Іншими словами пам’ятники і назви вулиць декоммунізіровалі, а ось ставлення чиновників до виконання своїх обов’язків – ні.
Візьмемо простий приклад. Житель міста Білопілля Олександр Бражник, який пересувається на візку і не з чуток знає, що таке проблеми з доступністю, провів експеримент … хоча як експерімет, для нього це щоденна картина.
Результати белопольчанін розмістив в групі фейсбук «Білопілля без цензури». Поки що тільки в Новій пошті відреагували позитивно, пообіцявши виправити ситуацію. Ми сподіваємося, що і керівництво Білопілля не залишиться осторонь і зробить все можливе, щоб в Білопіллі було комфортно всім, а не тільки тим, хто має відношення до розподілу бюджету.
Прислухайтеся до слів людини, який проживає в вашому місті (Білопілля)!
[su_quote]Шановні жителі міста Білопілля! Як я вже писав у групах, сьогодні я зробив місцеву перевірку всіх важкодоступних місць для людей з обмеженими можливостями. На деякі місця було дійсно важко заїхати. Тому я маю декілька запитань до нашої місцевої влади: чому підписуються документи на відкриття закладів, а по суті людям з обмеженими можливостями туди ні зайти, ні вийти? Хто відповідальний за всі ці відкриття? Тому, шановна владо, я маю до вас одне прохання: ДАВАЙТЕ СТВОРИМО КОМФОРТНЕ ЖИТТЯ![/su_quote]” – написав О.Бражник
“Питання до керівництва бібліотеки: пандус у вас є, але можна було зробити його трішки ширше і не обкладати плиткою, а просто залити цементом і прохід всередину трішки розширити?” – пише Олександр.
“Я маю невеличку пропозицію до керівництва “Нової пошти” та “Укрпошти”: чи маєте ви можливість облаштувати “Нову пошту” та “Укрпошту” невеличким пандусом, щоб людина на візку мала доступ до вашого відділення?” – звернувся до оргазізацій мешканець райценру.
В цілому Олександр прогулявся за 10 адресами, де явні проблеми з доступністю. Але таких адрес в райцентрі набагато більше. Навесні ми обов’язково повернемося до цієї історії і дізнаємося що змінилося. Дізнаємося чи є в Білопіллі влада, яка поважає закон і людей.
І це ще ми не згадали тему доступності в громадському транспорті … З цим взагалі біда