Глухівський медичний коледж збираються закрити. До такого висновку дійшли депутати Сумської облради, адже навчальний заклад є комунальним. Офіційна причина – бракує коштів в обласному бюджеті. Глухівська міська рада виступила проти закриття закладу.
Анжела Яненко навчається на третьому курсі сестринського відділення Глухівського медколеджу. Говорить, що чула про можливе закриття закладу, вчитись тут їй подобається.
“Я з дитинства мріяла про медичний заклад. Хотіла бути медсестрою. Мені подобається доглядати за своєю бабусею. Вмію уколи колоти, тиск міряти. Не шкодую, що сюди поступила”, – говорить студентка.
Директорка коледжу Ганна Коняєва – колишня випускниця, говорить: три роки працюють за міжнародним проєктом “Подвійний диплом”. Тобто студенти медичних коледжів та училищ поєднують навчання на батьківщині з навчанням у європейському медичному закладі. Зараз за цим проєктом троє випускників працюють в Норвегії.
Читати також: «Батьківщину» подвинули в Сумском горсовете
“Наші студенти-випускники й в Польщі складають контракти, проходять спеціалізацію там і в Норвегії. У нас навчаються діти з Кролевеччини, з Середино-Буди, Шалигиного, Путивльщини. Я думаю, буде проблема, коли не буде цього навчального закладу. Їхати до Конотопа, їхати до Сум, враховуючи те, що наше населення бідне – буде проблема”, – говорить директорка Глухівського медколеджу Ганна Коняєва.
У гуртожитку коледжу є актова та спортивна зали. Натепер кімнати у гуртожитку зайняті менше ніж на половину, говорить завідувачка гуртожитку Валентина Захарова.
“На 232 місця у нас розраховано, живе сімейних 40 осіб, студентів – 71. Студенти 4-го курсу вже виписалися, 20 осіб немає. Зараз зареєстрованих 51 студент і 40 сімейних. Ліжкомісця три – знімають лікарі з нашої лікарні”, – говорить пані Валентина.
24 травня в обласній раді відбулось засідання робочої групи, яка вивчала – де брати резерви для наповнення обласного бюджету. Як зазначено на сайті ради, висновок такий: для економії треба ліквідувати Глухівський медколедж – як юридичну особу, а Шосткинський – приєднати до Конотопського. Або запропонували громадам узяти комунальні заклади собі на утримання.
Читати також: На Сумщині вбили пенсіонера
“Нині мова йде десь про цифру у 12 млн грн, і в нашому бюджеті громади таких грошей немає. Це для нас сума така, яку ми не можемо собі дозволити, щоб фінансувати заклад такого рівня”, – говорить Глухівська міська голова Надія Вайло.
Тиждень тому депутати Глухівської міськради звернулися до облради з проханням не закривати коледж.
Ті комунальні навчальні заклади, що не впораються з набором студентів, обласний бюджет не фінансуватиме, говорить голова бюджетної комісії облради Олег Медуниця.
“Є у мене лист від голови Глухівської громади, де вона говорить, що виникне напруга соціальна в північних районах Сумської області. Коли вони самі беруть і малокомплектні школи закривають, які фінансуються з доходів ОТГ, то напруги ніякої не виникає, а коли ідеться про заклад, який фінансується з обласного бюджету, то зразу, чомусь, може виникнути напруга. Це є певний принцип, підхід до того, що кошти платників податків треба використовувати раціонально. Тому ті заклади, які набирають дітей, яких будуть навчати, ті будуть отримувати додаткове фінансування”, – зазначив Олег Медуниця.
Медичний коледж у Глухові підпорядковується обласному управлінню охорони здоров’я. Саме звідти вийшла пропозиція про закриття установи.
Читати також: Народна кухня: Готуємо разом з сумським чемпіоном Сергієм Нечепоренко
“Фінансування всіх п’яти медичних коледжів, які є у нас на Сумщині, складає 97 млн грн від їх планових можливостей. Вони ж фактично заповнені студентами на 50%. Тобто, ми говоримо про нераціональне використання коштів обласного бюджету. Якщо мова про Глухівський медичний коледж, він заповнений на 38%. Обласна державна адміністрація та управління охорони здоров’я запропонували власнику – обласній раді, розглянути питання на профільних комісіях щодо приєднання Глухівського медичного коледжу до Конотопського”, – говорить начальник управління охорони здоров’я Сумської ОДА Сергій Бутенко.
За словами Сергія Бутенка цей процес може тривати 2-3 роки. Коледж випускає медсестер і фельдшерів. Наступного року закладу має виповнитися 90 років. Зараз тут іде вступна компанія.