Не дивлячись на систематичне інформування та попередження поліцією про різноманітні «схеми» заволодіння чужим майном, майже щодня жертвами різного роду зловмисників стають наші співгромадяни.
Минулої доби новою жертвою злодія стала 87-річна сумчанка. Жінка повідомила, що за місцем її мешкання прийшов невідомий чоловік, який представився соціальним працівником. Відволікаючи бабусю розмовами, чоловік поцупив у старенької 19 000 гривень. Виявивши пропажу грошей вона відразу звернулась до поліції.
Проводяться слідчо-оперативні заходи з пошуку зловмисника.
У поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 185 «Крадіжка» Кримінального Кодексу України.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді арешту на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років.
Крадіжки – це один з видів кримінальних правопорушень, які серед інших злочинів трапляються найчастіше. Відтак, чимало зусиль правоохоронці зосереджують на профілактиці та попередженні скоєння цих злочинів.Тож дослухайтесь до наших порад:
Проявляйте обережність і уважність, дбайте про безпеку ваших заощаджень і майна, попереджайте своїх літніх родичів про можливі злочинні «схеми».
Дотримуйтесь елементарних правил для збереження власних коштів:
1. За жодних обставин не впускайте незнайомців до своєї оселі.
2. Щоб не стати жертвою телефонних аферистів, зберігайте спокій і не перераховуйте нікому гроші.
3. Не повідомляйте стороннім особам будь-яку конфіденційну інформацію про себе, своє майнове становище, банківські рахунки. Ніколи не розголошуйте всі платіжні реквізити, кодове слово у банку та тим паче CVV-код.
4. В Інтернеті не переходьте за сумнівними посиланнями, є ймовірність потрапити на фейковий сайт.
5. Замовляйте товар, квитки, послуги лише через надійні та перевірені сайти.
Пам’ятайте, що шахраї вміло грають на знанні психології та емоцій людини – це дає їм перевагу у заволодінні вашим майном.
Відділ комунікації поліції Сумської області