Якщо людина хвора на коронавірус або є підозра такого діагнозу, її госпіталізують тільки після того, погодять це з лікарнею. Місце для хворого шукатимуть сімейні лікарі та швидка допомога. Як це працюватиме, з’ясовували журналісти.
Такі нововведення впроваджують зокрема через перевантаження бригад швидкої допомоги, які часто приїздять до хворих, які насправді цього не потребують.
“Половина викликів не стосується виїзду швидкої допомоги, не потребують екстреної швидкої допомоги. Швидка допомога лише надає невідкладну допомогу і госпіталізує в разі потреби хворих до стаціонару. Ми не призначаємо лікування, а тому в першу чергу хворий з підозрою на коронавірус має звертатися до сімейного лікаря. І якщо сімейний лікар вважає за потрібне госпіталізувати хворого, звертається за допомогою до нас”, – розповідає завідувач диспетчерської служби Ігор Беседа.
За його словами, у жовтні було до 150 викликів щодня. Зараз у Сумах щодня працює 5-6 бригад, в області до 16-ти. За добу наразі мають від 80 до 120 викликів пов’язаних із гострими респіраторними хворобами. І, як стверджує Ігор Беседа, замість сімейних лікарів люди телефонують до них.
На Сумщині чоловік застрелив собаку і погрожував вбити сусідів
Крім цього, за словами фельдшера станції швидкої допомоги Артема Новіка, люди часто недоговорюють і приховують свій реальний стан.
“Люди дуже часто обманюють, що в них є підвищена температура, що в сім`ї хтось хворий, цим самим і нас наражають на небезпеку”, – говорить фельдшер.