Жителям Семенівки на Глухівщині ніде пасти корів, тому що Госгеокадастр віддав їх пасовище в приватну власність жителям інших районів, пише –Неделя
Жителі сіл завжди чекають весни з нетерпінням: багато сімей тримають худобу, а з настанням тепла корів, телят можна виганяти на пасовище, отже, трохи полегшити собі догляд за ними. Але цієї весни, схоже, проблем у жителів Семенівки менше не стане. Навпаки, додалася нова: де пасти корів?! Нещодавно люди дізналися, що болотиста місцевість, розташована навпроти будинків уздовж річки, яка багато років була пасовищем для худоби тепер уже чиясь приватна власність.
Як розповіла староста села Надія КЕБЕЦ, неприємну новину вона отримала в кінці лютого. До сільради прийшов молодий чоловік, представився працівником компанії «Глорія Агро», яка буде обробляти землю на території сільської ради.
– Він приїхав познайомитися, мовляв, буде обробляти землю в Семенівці, яку взяв у оренду. Я почала заперечувати, що це якась помилка, тому що у нас немає вільної землі. Тоді чоловік показав мені документи на 36 гектарів, я одразу впізнала наше пасовище, – розповідає Н. Кебец.
Як виявилося, 12 січня 18 ділянок на території Семенівки були надані учасникам АТО, які проживають в іншій місцевості. За місяць була швидко оформлена і технічна документація, і тепер ці ділянки є власністю вищезазначених людей. А вони вже здали цю землю в оренду ТОВ «Глорія Агро». Ось так Госгеокадастр без відома жителів села, в якому розташована земля, забрав її від них.
Найцікавіше, що до цієї установи ще влітку були направлені листи від М. Кебец, як тодішній глави Семенівського сільради з проханням не виставляти ці ділянки на аукціон, тому що люди використовують їх під пасовище.
– Я зазначила ділянки в селах сільради, які використовуються для випасу корів, і просила залишити їх нам. Так, в сільських радах немає технічної документації на ці болота, але десятиліттями їх використовували для випасу худоби. Сьогодні ж на це ніхто не звернув уваги, – скаржиться староста.
Читати також: У Сумах громадського активіста спіймали на фейку
Повернути це пасовище вже неможливо, тому що у власників на цю землю є вся документація. Про таку неприємності староста, звичайно ж, відразу повідомила керівництву Глухівської громаді і попросила, щоб воно на своєму рівні зверталося до Госгеокадастру з проханням не забирати хоча б ті ділянки, які ще залишилися.
– Ми зробили викопіювання на ділянки, які можуть бути пасовищами. Але кадастрових номерів вони також не мають. Тепер тільки керівництво громади буде вирішувати це питання, тому що наші звернення, як показала практика, нічого не значать, – зазначає староста.
Варто зазначити, що випадок в Семенівці не поодинокий. Два роки тому подібне відбулося в селі Бачівськ: там Госгеокадастр так само виставив на аукціон пасовище. У 2018 році ця структура була наділена правом розподіляти землі без участі сільських і районних рад. Тому за три роки по всіх населених пунктах було передано комусь у власність не одну сотню гектарів, керівництво ж громад дізнавалося про це вже по факту.
Всі розуміють, що земельний інтерес пов’язаний в основному не з бажанням засіяти поля і луки, а з можливістю продати їх в майбутньому. Адже не за горами липень, а отже, старт ринку землі.